Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

DOCE PARES


Doce Pares - w języku hiszpańskim oznacza „dwanaście par”. Jest kilka znaczeń tego terminu, jeden z nich odnosi się do dwunastu podstawowych uderzeń występujących w Eskrimie. DP jest najstarszym systemem FMA i cieszy się szczególną renomą wśród pozostałych filipińskich systemów. Legenda głosi, iż Ferdynand Magellan w bitwie pod Mactan na Filipinach został zabity przez jednego z wodzów plemienia wykorzystującego techniki Eskrimy.
Zawodnicy naszego klubu, podczas treningów korzystają z systemu Doce Pares, jak również Cacoy Doce Pares. Jest to zmodernizowana przez Ciraco „Cacoy” Canete (ur. 1919r.) wersja DP. Jeśli chodzi o samego mistrza Cacoya, to jest on ostatnim żyjącym członkiem założonego w 1932 r. klubu Doce Pares, twórcą własnego systemu Eskrido, który jest połączeniem Eskrimy, Jiu-Jitsu oraz Judo. Warto dodać, że Cacoy Canete stoczył ponad sto walk, gdzie skonfrontował swoje umiejętności w najbardziej niebezpiecznych i krwawych miejscach na Filipinach.
Grand Master jest posiadaczem następujących stopni mistrzowskich:
– Eskrima 12 dan
– Eskrido 12 dan
– Pangamot 10 dan
– Karate 6 dan
– Aikido 6 dan
– Jiu-jitsu 8 dan
– Judo 8 dan


Data

Oferujemy

FILIPINO MARTIAL ARTS
(Combat Kalaki Eskrima, Doce Pares)

SAJN
GRAPPLING
COMBAT AIKIDO

Nasz klub należy do:
Polskiej Federacji Combat Kalaki
Autonomicznego Zrzeszenia Combat Aikido
World Eskrima Kali Arnis Federation

Trener Osobisty

KalakiSanok