This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

DOCE PARES


Doce Pares - w języku hiszpańskim oznacza „dwanaście par”. Jest kilka znaczeń tego terminu, jeden z nich odnosi się do dwunastu podstawowych uderzeń występujących w Eskrimie. DP jest najstarszym systemem FMA i cieszy się szczególną renomą wśród pozostałych filipińskich systemów. Legenda głosi, iż Ferdynand Magellan w bitwie pod Mactan na Filipinach został zabity przez jednego z wodzów plemienia wykorzystującego techniki Eskrimy.
Zawodnicy naszego klubu, podczas treningów korzystają z systemu Doce Pares, jak również Cacoy Doce Pares. Jest to zmodernizowana przez Ciraco „Cacoy” Canete (ur. 1919r.) wersja DP. Jeśli chodzi o samego mistrza Cacoya, to jest on ostatnim żyjącym członkiem założonego w 1932 r. klubu Doce Pares, twórcą własnego systemu Eskrido, który jest połączeniem Eskrimy, Jiu-Jitsu oraz Judo. Warto dodać, że Cacoy Canete stoczył ponad sto walk, gdzie skonfrontował swoje umiejętności w najbardziej niebezpiecznych i krwawych miejscach na Filipinach.
Grand Master jest posiadaczem następujących stopni mistrzowskich:
– Eskrima 12 dan
– Eskrido 12 dan
– Pangamot 10 dan
– Karate 6 dan
– Aikido 6 dan
– Jiu-jitsu 8 dan
– Judo 8 dan


Data

Oferujemy

FILIPINO MARTIAL ARTS
(Combat Kalaki Eskrima, Doce Pares)

SAJN
GRAPPLING
COMBAT AIKIDO

Nasz klub należy do:
Polskiej Federacji Combat Kalaki
Autonomicznego Zrzeszenia Combat Aikido
World Eskrima Kali Arnis Federation

Trener Osobisty

KalakiSanok