Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

JU-JITSU

Tradycyjne ju-jitsu niewątpliwie uchodzi za jedną z najpopularniejszych japońskich sztuk walki. Uprawia ją mnóstwo ludzi na całym świecie i ciągle cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Powstało nawet kilka jej odmian, wśród których do najpopularniejszych można zaliczyć chociażby brazylijskie ju-jitsu (zwane także gracie ju-jitsu).

Słowo ju-jitsu z japońskiego oznacza dosłownie sztukę nieustępliwości (lub łagodności). Jest to jedna z metod walki wręcz, bez broni (dopuszcza się jednak używanie niewielkiego oręża), stosowana zarówno w ataku, jak i w obronie. Doskonale sprawdza się także w starciach z jednym lub nawet kilkoma przeciwnikami (uzbrojonymi lub nie). Walka wymaga również odpowiedniego ubioru (np. kimono ju-jitsu).

Tradycyjne ju-jitsu jest doskonałą formą samoobrony. Sama walka ma za zadanie skuteczne unicestwienie przeciwnika, przy zminimalizowaniu możliwości kontrataków z jego strony. Stosowanie odpowiednich technik (np. ciosy i duszenia w ju-jitsu) w połączeniu z płynnymi unikami dają wymierne efekty w każdym starciu. Aby jednak dojść do czarnego dana w ju-jitsu i zostać mistrzem w tej dyscyplinie, potrzeba wielu lat intensywnych treningów. Bardzo ważną rolę odgrywają tutaj również sparingi w ju-jitsu.

Ju-jitsu, podobnie jak inne wschodnie sztuki walki (np. aikido budokai) można uprawiać bez względu na wiek. Nikogo więc nie dziwią zajęcia prowadzone zarówno w grupie seniorów, jak i najmłodszych adeptów ju-jidsu. Szczególnie dla dzieci jest to wielka frajda połączona z możliwością nauki samoobrony w tak młodym wieku.

Oprócz Japonii i innych krajów azjatyckich, ju-jitsu jest również bardzo popularne w Polsce. Na terenie naszego kraju działa bowiem sporo mniejszych lub większych klubów sportowych i organizacji związanych z tą właśnie sztuką walki. Do tych najważniejszych należy niewątpliwie Polski Związek Ju-jitsu.

Data

Oferujemy

FILIPINO MARTIAL ARTS
(Combat Kalaki Eskrima, Doce Pares)

SAJN
GRAPPLING
COMBAT AIKIDO

Nasz klub należy do:
Polskiej Federacji Combat Kalaki
Autonomicznego Zrzeszenia Combat Aikido
World Eskrima Kali Arnis Federation

Trener Osobisty

KalakiSanok