This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

JU-JITSU

Tradycyjne ju-jitsu niewątpliwie uchodzi za jedną z najpopularniejszych japońskich sztuk walki. Uprawia ją mnóstwo ludzi na całym świecie i ciągle cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Powstało nawet kilka jej odmian, wśród których do najpopularniejszych można zaliczyć chociażby brazylijskie ju-jitsu (zwane także gracie ju-jitsu).

Słowo ju-jitsu z japońskiego oznacza dosłownie sztukę nieustępliwości (lub łagodności). Jest to jedna z metod walki wręcz, bez broni (dopuszcza się jednak używanie niewielkiego oręża), stosowana zarówno w ataku, jak i w obronie. Doskonale sprawdza się także w starciach z jednym lub nawet kilkoma przeciwnikami (uzbrojonymi lub nie). Walka wymaga również odpowiedniego ubioru (np. kimono ju-jitsu).

Tradycyjne ju-jitsu jest doskonałą formą samoobrony. Sama walka ma za zadanie skuteczne unicestwienie przeciwnika, przy zminimalizowaniu możliwości kontrataków z jego strony. Stosowanie odpowiednich technik (np. ciosy i duszenia w ju-jitsu) w połączeniu z płynnymi unikami dają wymierne efekty w każdym starciu. Aby jednak dojść do czarnego dana w ju-jitsu i zostać mistrzem w tej dyscyplinie, potrzeba wielu lat intensywnych treningów. Bardzo ważną rolę odgrywają tutaj również sparingi w ju-jitsu.

Ju-jitsu, podobnie jak inne wschodnie sztuki walki (np. aikido budokai) można uprawiać bez względu na wiek. Nikogo więc nie dziwią zajęcia prowadzone zarówno w grupie seniorów, jak i najmłodszych adeptów ju-jidsu. Szczególnie dla dzieci jest to wielka frajda połączona z możliwością nauki samoobrony w tak młodym wieku.

Oprócz Japonii i innych krajów azjatyckich, ju-jitsu jest również bardzo popularne w Polsce. Na terenie naszego kraju działa bowiem sporo mniejszych lub większych klubów sportowych i organizacji związanych z tą właśnie sztuką walki. Do tych najważniejszych należy niewątpliwie Polski Związek Ju-jitsu.

Data

Oferujemy

FILIPINO MARTIAL ARTS
(Combat Kalaki Eskrima, Doce Pares)

SAJN
GRAPPLING
COMBAT AIKIDO

Nasz klub należy do:
Polskiej Federacji Combat Kalaki
Autonomicznego Zrzeszenia Combat Aikido
World Eskrima Kali Arnis Federation

Trener Osobisty

KalakiSanok