This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Seminarium Ryu-Te w Przemyślu

W dniu 10.11.2012 r. w Przemyślu odbyło się seminarium Ryu-Te Kempo Karate, które poprowadził Renshi Ludwik Orthwein wraz ze swoimi asystentami. W seminarium udział wzięła Ania Chabko i Przemek Piwowarski z Sanockiego Klubu Kalaki, oraz Tomek Zapołoch z Podkarpackiej szkoły Krav Maga w Sanoku.
Twórcą Ryu-Te jest Taika Seiyu Oyata nieżyjący już mistrz z Okinawy, który zaczął trenować sztuki walki pod okiem dwóch wojowników Uhugushuku Tanmei i Wakinaguri Tanmei. Obydwaj należeli do niemal już nie spotykanej w owym czasie kasty Bushi – wojownik, czyli ktoś kto brał udział w bitwie. Kontynuował naukę u Shigeru Nakamura i Seikichi Uehara. W późnych latach sześćdziesiątych wygrał prestiżowy turniej w bogu kumite. Otworzył własne dojo w Makiminato, Urasoe-san w późnych latach pięćdziesiątych, gdzie trenował wielu miejscowych uczniów, jak również amerykańskich wojskowych.

Ryu-Te znalazło się w Polsce dzięki Kyoshi Piotrowi Ciećwierzowi – bliskiemu uczniowi Taiki Oyaty, posiadacza stopnia 7 dan, oraz honorowemu prezydentowi Polskiej Federacji Ryu-Te.
Na seminarium zaprezentowano m.in. elementy Kyusho Jitsu, czyli techniki obrony z wykorzystaniem uderzeń i nacisków na punkty witalne na ciele człowieka. Techniki, które prezentował Renshi Orthwein dosłownie powalały swoją skutecznością o czym przekonał się trener sanockiego klubu Przemek Piwowarski (posiadacz dwóch czarnych pasów w FMA i wieloletni praktyk Karate). ” … w mojej opinii Ryu-Te jest jednym z niewielu systemów Karate, który jest naprawdę skuteczny. Trenowałem wiele odmian Karate jak i innych sztuk walki i po raz pierwszy widziałem i czułem to co się dzieje po technikach Ryu-Te … „. Cała ekipa składa serdeczne podziękowania Sensei Jackowi Grodkowskiemu za zaproszenie, oraz wszystkim trenującym i instruktorom za cierpliwość i pomoc podczas treningu. Mamy nadzieje, że to seminarium zapoczątkuje stałą współpracę obu klubów.

 

Comments

comments

Data
Oferujemy
FILIPINO MARTIAL ARTS
(Combat Kalaki Eskrima, Doce Pares)

SAJN
GRAPPLING
COMBAT AIKIDO

Nasz klub należy do:
Polskiej Federacji Combat Kalaki
Autonomicznego Zrzeszenia Combat Aikido
World Eskrima Kali Arnis Federation
Trener Osobisty
KalakiSanok